Il-Polz

  
Subscribe to ilpolz to get updates straight to your inbox
  

Emendi ghan-numri tal-bibien fi Triq il-Modd fis-Swieqi

ilpolz

Emendi ghan-numri tal-bibien fi Triq il-Modd fis-Swieqi

Il-Fatti

Il-Gvern ippubblika emendi u prolungament ghan-numri tal-bibien fi Triq il-Modd, fis-Swieqi, skont Notifikazzjoni tal-Gvern Nru 992. Dawn l-emendi jirrevedu n-numerazzjoni preċedenti li kienet stabbilita fl-1997. L-aġġornament jaffettwa żewġ naħat tat-triq meta wieħed jidħol minn Triq Ta l-Ibrag. Il-bidliet jinkludu l-assenjazzjoni ta ismijiet ta proprjetajiet għal numri eżistenti u r-rettifika ta numri li qabel kienu vojta jew mhux użati. Barra minn hekk, żdiedu numri godda ghall-prolungament tat-triq. In-numri 24 u 42 mhux ser jintużaw minħabba tnaqqis fl-għadd ta bibien mibnija meta mqabbel mal-pjanti oriġinali.

Xi Jfisser Ghalik

Ir-residenti u l-proprjetarji fi Triq il-Modd huma mitluba jieħdu nota tal-bidliet fin-numri tal-bibien tagħhom. Din l-emenda hija uffiċjali u tista taffettwa l-indirizz postali u r-reġistrazzjoni uffiċjali tal-proprjetà. Huwa rakkomandat li l-individwi jaġġornaw id-dettalji tagħhom ma entitajiet governattivi, fornituri tas-servizzi, u istituzzjonijiet finanzjarji biex jiżguraw li l-korrispondenza u l-kunsinni jaslu fil-post it-tajjeb. Il-bdil fin-numri jista jeħtieġ ukoll bidla fis-sinjali esterni tal-proprjetà.

Il-Kwistjoni

Il-bidliet fin-numerazzjoni uffiċjali ta spiss joħolqu konfużjoni temporanja għall-pubbliku, b’mod partikolari għall-kunsinni u s-servizzi ta emerġenza li jiddependu fuq indirizzi preċiżi. Il-fatt li ċerti numri, bħal 24 u 42, mhumiex ser jintużaw jista jikkawża nuqqas ta kontinwità fis-sekwenza numerika tat-triq. Din is-sitwazzjoni tenfasizza l-importanza li l-awtoritajiet jikkomunikaw b’mod ċar l-aġġornamenti lill-pjani tat-toroq nazzjonali u lill-utilitajiet pubbliċi biex jipprevjenu żbalji fl-indirizzar.

L-Istampa l-Kbira

L-aġġornament tan-numerazzjoni tal-bibien huwa parti mill-ġestjoni kontinwa tal-iżvilupp urban u l-ippjanar tat-toroq mill-awtoritajiet Maltin. Dawn l-emendi huma meħtieġa hekk kif żoni residenzjali jiżviluppaw u l-konfigurazzjoni tal-bini tinbidel maż-żmien. Sistemi ta indirizzar preċiżi huma fundamentali għall-infrastruttura ta pajjiż, billi jiffaċilitaw is-servizzi postali, il-loġistika kummerċjali, u l-interventi ta emerġenza f’konformità ma standards amministrattivi nazzjonali.

Dettalji Ewlenin

* Triq affettwata: Triq il-Modd, Swieqi

* Notifikazzjoni tal-Gvern: Nru 992

* Data tal-effett: 3 ta’ Lulju, 2026

* Numri esklużi: 24 u 42

* Raġuni għall-esklużjoni: Inqas bibien mibnija milli ppjanat oriġinarjament

* Prolungament: Żieda tan-numri 71 u 73

Affiljat

Tqatta' ħafna sigħat taqra l-aħbarijiet fuq l-iskrin? Ipproteġi l-għajnejn tiegħek

b'nuċċali li jimblukkaw id-dawl blu. Ikseb il-par tiegħek illum.

https://amzn.to/4uRaUuk

Disklaimer Il-Polz

Din l-aħbar hija bbażata fuq kontroll ta' sorsi pubbliċi u informazzjoni uffiċjali.

Mhijiex parir professjonali. Il-fatti jistgħu jinbidlu hekk kif joħorġu aġġornamenti

ġodda. Għal aktar dettalji u ċ-ċitazzjonijiet sħaħ, żur ir-Reġistru tas-Sorsi

Verifikati fuq Il-Polz: https://ilpolz.com/

Facebook: https://www.facebook.com/ilpolz

═════ ENGLISH VERSION ═════

Amendments to door numbers in Triq il-Modd Swieqi

The Facts

The Government published amendments and extensions regarding door numbers in Triq il-Modd, Swieqi, under Government Notification No. 992. These amendments revise the previous numbering established in 1997. The update affects both sides of the street when entering from Triq Ta l-Ibrag. Changes include the assignment of property names to existing numbers and the rectification of previously vacant or unused numbers. Additionally, new numbers have been added for the street extension. Numbers 24 and 42 will not be used due to fewer doors being built than originally planned.

What It Means

Residents and property owners in Triq il-Modd should note the changes to their door numbers. This is an official amendment that may affect postal addresses and official property registration. Individuals are advised to update their details with government entities, service providers, and financial institutions to ensure that correspondence and deliveries reach the correct location. Changes in numbering may also require updates to external property signage.

Different Views

Official numbering changes often create temporary confusion for the public, particularly for deliveries and emergency services that rely on accurate addresses. The exclusion of certain numbers, such as 24 and 42, may cause a lack of continuity in the street sequence. This situation highlights the importance of authorities clearly communicating updates to national street maps and public utilities to prevent addressing errors.

Big Picture

Updating door numbers is part of the ongoing management of urban development and street planning by Maltese authorities. These amendments are necessary as residential areas develop and building configurations change over time. Accurate addressing systems are fundamental to a country’s infrastructure, facilitating postal services, commercial logistics, and emergency interventions in compliance with national administrative standards.

Key Points

* Affected street: Triq il-Modd, Swieqi

* Government Notification: No. 992

* Effective date: 3rd July, 2026

* Excluded numbers: 24 and 42

* Reason for exclusion: Fewer doors built than originally planned

* Extension: Addition of numbers 71 and 73

Affiliate

Spending many hours reading news on your screen? Protect your eyes with blue-light

blocking glasses. Get your pair today.

https://amzn.to/4uRaUuk

Disclaimer Il-Polz

This news is based on a check of public sources and official information. It is not

professional advice. Facts may change as new updates emerge. For full details and

citations, visit the Verified Source Registry at Il-Polz: https://ilpolz.com/

Facebook: https://www.facebook.com/ilpolz

═════ DEUTSCHE VERSION ═════

Aenderungen der Hausnummern in der Triq il-Modd Swieqi

Die Fakten

Die Regierung hat Änderungen und Erweiterungen der Hausnummern in der Triq il-Modd in Swieqi gemäß der Regierungsbekanntmachung Nr. 992 veröffentlicht. Diese Änderungen überarbeiten die frühere Nummerierung aus dem Jahr 1997. Die Aktualisierung betrifft beide Straßenseiten bei der Einfahrt von der Triq Ta l-Ibrag. Die Änderungen umfassen die Zuweisung von Eigennamen zu bestehenden Nummern sowie die Berichtigung ehemals leerer oder ungenutzter Nummern. Zudem wurden neue Nummern für die Straßenverlängerung hinzugefügt. Die Nummern 24 und 42 werden nicht verwendet, da weniger Türen gebaut wurden als ursprünglich geplant.

Was das bedeutet

Anwohner und Immobilieneigentümer in der Triq il-Modd sollten die Änderungen ihrer Hausnummern beachten. Dies ist eine offizielle Änderung, die sich auf Postanschriften und die offizielle Immobilienregistrierung auswirken kann. Es wird empfohlen, die persönlichen Daten bei Regierungsbehörden, Dienstleistern und Finanzinstituten zu aktualisieren, um sicherzustellen, dass Korrespondenz und Lieferungen den korrekten Ort erreichen. Änderungen der Nummerierung erfordern möglicherweise auch eine Anpassung der äußeren Gebäudebeschilderung.

Verschiedene Ansichten

Offizielle Nummerierungsänderungen führen häufig zu vorübergehender Verwirrung in der Öffentlichkeit, insbesondere bei Lieferdiensten und Notfalldiensten, die auf präzise Adressen angewiesen sind. Der Ausschluss bestimmter Nummern, wie 24 und 42, kann zu einer mangelnden Kontinuität in der Straßenfolge führen. Diese Situation unterstreicht die Notwendigkeit, dass Behörden Aktualisierungen klar an nationale Straßenkarten und öffentliche Versorgungsunternehmen kommunizieren, um Adressierungsfehler zu vermeiden.

Das große Ganze

Die Aktualisierung von Hausnummern ist Teil der laufenden Verwaltung der städtebaulichen Entwicklung und Straßenplanung durch die maltesischen Behörden. Diese Änderungen sind erforderlich, da sich Wohngebiete entwickeln und sich Gebäudekonfigurationen im Laufe der Zeit ändern. Präzise Adressierungssysteme sind grundlegend für die Infrastruktur eines Landes, da sie Postdienste, kommerzielle Logistik und Notfalleinsätze im Einklang mit nationalen Verwaltungsstandards erleichtern.

Wichtige Punkte

* Betroffene Straße: Triq il-Modd, Swieqi

* Regierungsbekanntmachung: Nr. 992

* Datum des Inkrafttretens: 3. Juli 2026

* Ausgeschlossene Nummern: 24 und 42

* Grund für den Ausschluss: Weniger Türen gebaut als ursprünglich geplant

* Erweiterung: Hinzufügung der Nummern 71 und 73

Affiliate

Verbringen Sie viele Stunden damit, Nachrichten auf Ihrem Bildschirm zu lesen?

Schützen Sie Ihre Augen mit Blaulichtfilterbrillen. Holen Sie sich noch heute

Ihr Exemplar.

https://amzn.to/4uRaUuk

Haftungsausschluss Il-Polz

Diese Nachricht basiert auf einer Überprüfung öffentlicher Quellen und offizieller

Informationen. Sie stellt keine professionelle Beratung dar. Fakten können sich

ändern, sobald neue Aktualisierungen vorliegen. Für weitere Details und

vollständige Zitate besuchen Sie das Register der verifizierten Quellen auf

Il-Polz: https://ilpolz.com/

Facebook: https://www.facebook.com/ilpolz

Subscribe to "Il-Polz" to get updates straight to your inbox
ilpolz

Subscribe to ilpolz to react

Subscribe

Comments

No comments yet. Be the first to comment!

Subscribe to Il-Polz to get updates straight to your inbox